mrowisko.net/antypody
szukaj w notatkach
mapa
drukuj
Miraflores Locks
Coś nie działa? Pisz:
Notatka:[poprzednia] [następna]
[drukuj] [szukaj]

442. Miraflores Locks

13.09.2010, Panama City, Panama
Ostatni kontenerowiec zmierzający w kierunku Karaibów dosłownie uciekł nam sprzed nosa. Cóż, tego ranka mieliśmy na głowie ważniejsze sprawy. Statki płynące w przeciwną stronę miały przybyć dopiero za dwie godziny.
- Nie codzień bywa się nad Kanałem Panamskim - orzekliśmy i zdecydowaliśmy się poczekać.
Jakież było nasze zdziwienie, gdy naszym (uzbrojonym w teleobiektyw) oczom ukazał się drobnicowiec "Pomorze". Załoga w czerwonych kombinezonach pstrykała zdjęcia nam, gapiom na tarasie widokowym, a panamska obsługa kanału przejęła stery nad jednostką, która nakierowywana przez cztery lokomotywy wpływała właśnie do wnętrza śluzy. Trwało to w nieskończoność, ale w końcu nadszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy i statek majestatycznie zjechał osiem metrów w dół. Wszystko odbyło się nadspodziewanie sprawnie i zaskakująco szybko.
- Zapełnienie śluzy zajmuje niecałe osiem minut, krócej niż napełnienie niejednej wanny - poinformował nas wesoły konferansjer (któżby podejrzewał, że śluzowanie wymaga konferansjera?).
W międzyczasie do bliźniaczej śluzy wpłynął wyładowany z górką kontenerowiec "uszyty" na miarę kanału.
- Równe dwadzieścia cztery cale luzu z każdej strony! - triumfował konferansjer, a następnie wyliczył skrupulatnie, ile kosztowało przepłynięcie kanału przez każdy ze statków (płatne z góry i nie przyjmuje się czeków).
Obecni na tarasie widokowym amerykańscy turyści pokiwali głowami z uznaniem.

komentarze(0)

son, 15.09.2010, 22:17.19

komentarze

Twój komentarz: (logujemy twój adres ip)
autor
napisz: niejestemrobotem