mrowisko.net/grenoble
kliknij w ogon!
szukaj w notatkach
o co chodzi
drukuj
grenoble
Coś nie działa? Pisz:
Chcesz być informowany o nowych notatkach?
Zostań fanem mrowiska!

1172. Etat De Lieux*

Niektórzy potrafią ugotować zupę na jednym gwoździu, inni przez długie lata zbijają kokosy na jednej śrubce. Śrubka jest zupełnie zwyczajna i niepozornie tkwi sobie w ścianie. Jak można ciągnąć z niej zysk?
Podpisany przez nas przed rokiem cyrograf wynajmu mieszkania szczegółowo określa kwoty, które zostaną potrącone z naszej kaucji w przypadku pozostawienia w ścianach widocznych dziurek**. Wytyczne nie wspominają jednak o śrubkach. A przecież wiadomo, że pod każdą śrubką kryje się dziurka***.
Postanowiliśmy przerwać tajne źródło dochodów agencji nieruchomości i usunęliśmy niesforną śrubkę. Dziurkę zamaskowaliśmy masą szpachlową z tubki****.

* Etat De Lieux, inaczej EDL, czyli "inwentaryzacja".

** Nasi poprzednicy też pilnie przestudiowali kontrakt, o czym dobitnie świadczą liczne ślady białej gumy do żucia, wyłaniające się ze ścian w najmniej odpowiednich momentach.

*** Po 20 euro za sztukę!

**** Przy pomocy tej samej masy zaszpachlowaliśmy (bez szpachli, za to palcem) wszystkie inne dziurki w mieszkaniu, z trudem powstrzymując się przed zamaskowaniem także dziurek w kontakcie oraz dziurki od klucza.

Autor:

Dodano: 07.08.2007, 22:51.55

Zmodyfikowano: 07.08.2007, 22:51.55

pokazuj komentarze