mrowisko.net/maja
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
szukaj w notatkach
o co chodzi
drukuj
maja -> marzec 2007

Jeśli wpiszesz tutaj swój mail, będziemy informować cię o nowych notatkach.

Siła wyższa

- Maju, dlaczego byłaś dziś cały dzień taka niegrzeczna? - pytam podchodząc do majolkowego łóżka. - Dlaczego w ogóle się mnie nie słuchałaś? Ani razu mnie nie przeprosiłaś - powoli zaczynam się nakręcać w swoim zdenerwowaniu.

- Peciesz mówiłam lano, że wstałam dziś lewom nogom - odpowiada z pochyloną głową, ale oczkami pełnymi ciekawości, jaka będzie moja reakcja na takie wyjaśnienie.

Autor:

komentarze(0)

Dodano: 26.03.2007, 20:36.27

Konkurencja rośnie

Jakiś czas temu odwiedzili nas znajomi, a Maję ich mały dziewięciomiesięczny synek - Wojtuś. Maja zajęła kolegę koszem zabawek, którymi dawno już się nie bawi, a sama zainteresowała się ciastem. Na początku postanowiła policzyć gości, żeby wiedzieć, ile rozłożyć talerzyków.

- Maju, no to ilu jest gości?

- Cztely... no i jeszcze Wojtuś, ale on glyzie klocki i nie będziemy mu przeszkadzać.

Autor:

komentarze(0)

Dodano: 24.03.2007, 22:11.54

Poczucie estetyki

Ostatnio zaniedbaliśmy majolkową edukację w dziedzinie robienia domowych porządków, a dokładniej sprzątania swojego pokoju. Mai pokój coraz częściej przypomina pobojowisko, krajobraz po bitwie lub przejściu huraganu.

Któregoś dnia, po wejściu do majolkowego pokoju zaparło mi dech w piersiach. Przed oczami miałam pokój pełen pociętych kartek, pasków krepiny, styropianowych kuleczek, rozsypanych klocków i sflaczałych balonów (chyba jeszcze sylwestrowych).

- Maja, jak to wygląda? Zobacz, co tu się dzieje. To nie może tak być, nie zgadzam się!

- Ja tesz - odpowiedziała równie stanowczo i jak tylko wzięła to, po co przyszła - wyszła.

Autor:

komentarze(0)

Dodano: 24.03.2007, 22:11.54

Sukcesy

W przeciągu ostatnich dwóch tygodni nasza Maja wygrała dwa ogólnopolskie konkursy rysunkowe ("Bezpieczna zima" i coś związanego z teatrem i bajkami dla dzieci - sami jeszcze nie wiemy co, bo dyplom i nagroda mają przyjść pocztą). Oczywiście jesteśmy bardzo dumni z Majolki. Jednak sama zainteresowana w kwestii wygranej wypowiada się w mało skromny sposób:

- Namalowałam tego Puchatka tak pendzelkiem i palcami... no i znowu musiałam wyglać.

Czyżby woda sodowa zaczęła jej wypływać noskiem? ;)

Autor:

komentarze(0)

Dodano: 07.03.2007, 20:54.37

Idzie wiosna!

Kończy się zima, idzie wiosna. Amatorzy białego szaleństwa chowają narty w ciemne kąty, a na murawy wybiegają panowie w podkolanówkach.

- Jusz dawno nie było tych biegających, bo były skoszki - pada cenna uwaga z majolkowych ust po wieczornym serwisie sportowym.

Autor:

komentarze(0)

Dodano: 07.03.2007, 20:42.01

Jak nie Maja, to co?

Jakiś czas temu u Majolki w przedszkolu był bal karnawałowy. Maja już od dawna wiedziała, że będzie przebrana za pszczółkę. Patrząc jednak na to, w jak szybkim tempie Majeczka nam rośnie, naszły mnie pewne obawy, czy na pewno zmieści się w zeszłoroczny kostium po Werce. Wolałam zawczasu ją uprzedzić.

- Maju, nie jestem pewna, czy strój pszczółki Mai będzie na ciebie pasował.

- Dlaczego?

- Ostatnio bardzo urosłaś i mam pewne wątpliwości czy się w niego zmieścisz. Wtedy będziemy musieli wymyślić coś innego.

- To ja bende Guciem - odpowiedziała Maja bez zastanowienia.

Autor:

komentarze(0)

Dodano: 03.03.2007, 15:20.18